Judo - jemná cesta

1974

10.11.2009 00:00

 

 

16. února proběhl KP mužů – jednotlivců na Kladně. Velmi úspěšně si vedl

                        J. Budil – 2. místo, váha 80kg

                        J. Hájek – 4. místo, váha 80kg

                        T. Pšenička – 3. místo, váha 63kg

Umístění našich závodníků bylo pro ostatní účastníky velkým překvapením. Obdobná situace nastala i v dlouhodobém KP družstev. Soutěž proběhla ve 4 kolech a to

                        9.3. Odolená Voda

                        13.4. Kladno

                        4.5. Kralupy n. Vl.

                        1.6. Odolená Voda

Celkově družstvo skončilo na 3. místě. Toto umístění je o to cennější, že veškerá příprava a trénink probíhaly za velmi špatných podmínek. Chybí nám to nejzákladnější pro judo a to je zápasiště. Cvičíme na nevyhovující žíněnce nebo na holých parketách. Proto se stává, že noví zájemci o náš sport při shlédnutí situace ztrácejí zájem. Proto nám chybí i široká základna pro vybírání nových závodníků.

Velice nás mrzí, že i přes náš postup do vyšší soutěže a získání 3. místa v ní nikdo z vedení TJ o nás neprojevil zájem a ani se nesmažil podpořit nás v našich požadavcích ve výboru TJ.

Troufáme si však říci, že vydržíme.

Protože v průběhu prázdnin je sokolovna zavřená, rozhodli jsme se, že se budeme každou středu scházet a společně si protáhneme tělo. Na jedné z těchto schůzek jseme se dohodli, že v sobotu 3.8. navštívíme zříceninu Házmburk a zámek v Libochovicích. Výlet byl neobyčejně zdařilý, i když se nás sešlo jen sedm. Nejen že jsme se krásně prošli (30 km) a prohlédli si expozice v libochovickém zámku, ale stihli jsme se i vykoupat v řece Ohři a navštívit i pouťové atrakce v Budyni nad Ohří. Jelikož se nám výlet všem líbil, padl návrh na společnou návštěvu ZOO v Praze. Tu jsme navštívili 14.9. Díky tomu, že se v tento den konaly v Praze celostátní dožínky, bylo v ZOO málo lidí. Proto jsme si za krásného počasí mohli prohlédnout všechna zvířátka.

Po skončených prázdninách začal oddíl znovu trénovat. Bohužel po uplynutí jednoho měsíce byla na okrese vyhlášena karanténa a do konce roku byla činnost oddílu přerušena. K vánocům jsme však dostali od TJ nejkrásnější dar novou žíněnku!

Zpět

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode