Judo - jemná cesta

1975

10.11.2009 00:00

 Již v prvních dnech nového roku se opět pouštíme do tréninku již na nové žíněnce. Bohužel dlouhou přestávkou se hodně členů stalo pohodlnými a přestalo docházet na tréninky. Situace v oddílu mužů se stává kritickou. Jak to dopadne, ukáže čas. Provedli jsme na zdejších školách nábor do oddílu žactva. Z původních 12 členů se nám stav zvýšil na 35 žáků a 6 žákyň.

22.února se ve Slaném poprvé konala soutěž v judu. Byl to krajský přebor mužů – jednotlivců. Z našeho oddílu se zúčastnilo 5 závodníků.

                        1.místo ve váze do 80kg – J. Budil

                        3.místo ve váze do 63kg – T. Pšenička

                        3.místo ve váze do 80kg – P. Kotek

                        3.místo v těžké váze – A. Růžička

                        K. Mizera pro zranění vzdal.

Je to krásný výsledek tréninkové píle, i když kritická situace nadále trvá.

8.3. se konal v Berouně KP mužů – družstev. Přesto, že byli všichni závodníci vyrozuměni, na soutěž se dostavili je 4. Ostatní soutěž ignorovali a ani svou neúčast neomluvili. Proto se vedení oddílu rozhodlo tréninky mužů omezit na jeden den v týdnu a dát příležitost žákům.

10. března jeli naši žáci do Kralup n/Vl. na první měření sil s tamním Kaučukem. Zde se projevily určité nedostatky v tréninku a neznalost pravidel. Trenéři žactva okamžitě zareagovali a v odvetném utkání 18.3. byl již výsledek přijatelnější. Na základě tohoto srovnání sil bylo vysláno družstvo žáků na „Memoriál Romana Mayera“ do Jablonce n/Nis. Zde Václav Šula v mezinárodní konkurenci obsadil hezké 5. místo. Je to první úspěch žactva. Doufáme, že ne poslední.

Ve stejnou dobu se žáky jela naše děvčata na „Pohár osvobození“ do Mohelnice. Bohužel všechna vypadla již v prvním kole. Přesvědčila se na vlastní kůži, jak vypadají soupeřky ve skutečnosti. Budiž jim to ponaučením pro dění příští.

5. dubna startoval Tomáš Pšenička a Antonín Růžička na Turnaji přátelství v Liberci za výběr „Podřipska“. V dobře obsazené soutěži pomohli svému družstvu ke druhému místu.

V rámci plnění našeho závazku, zúčastnil se oddíl 26. dubna na brigádě při budování Zimního stadionu. Z fotografií, které se pořídily na této brigádě jsme vyrobili poutavou vývěsku, u které se každý rád zastavil. Ve stejný den žáci pomáhali při úpravě okolí sokolovny, aby oslavy 1. máje proběhly důstojně. Prvomájových oslav se účastnilo 19 členů v kimonech, ostatní jako součást celé TJ.

V úzké spolupráci DPM Slaný a skupinou SSM zdejšího gymnázia jsme připravili k MDD „Spartakiádní turnaj žactva“. Podle slov komise mládeže Středočeského kraje to byla jedna z nejlépe připravených soutěží. O přestávce tohoto turnaje vystoupil J. Budil a A. Růžička v ukázce sebeobrany. Získali si úctu a sympatie všech přihlížejících diváků. Jako poděkování za poskytnutí cen na Spartakiádní turnaj byli čtyři členové oddílu 27.6. stavět letní pionýrský tábor v Rudě.

11.8. se konalo první judistická svatba. Nás předseda Tomáš Pšenička si bral pokladní našeho oddílu Jitku Klímovou. Nevíme jen, zda to nebylo ze zištných důvodů!? Aby byla tato svatba úplná, dva členové oddílu, kteří rozumí vaření, jim pomohli tuto svatbu vystrojit na myslivecké chatě v Libovici. Svatba se neobyčejně vydařila, neboť další členka oddílu si pro sebe „oběť“ mužského pohlaví našla.

V říjnu jsme odjeli se žáky do Berouna na KP. Gregor a Dvořák získali titul Krajského přeborníka a V. Šula skončil na 2. místě. Svým umístěním si vybojovali účast v neoficiálním mistrovství ČSSR v Jihlavě. 8.11. v Jihlavě skončil V. Šula na 4. a B. Gregor na 6. místě. Ve stejném dnu jsme se na pozvání OV judo v Mělníce zúčastnili jejich OP. J. Budil se stal Okresním přeborníkem, T. Pšenička a A. Růžička byli třetí. Z žáků J. Kůrka skončil také na 3. místě. V tomto měsíci jsme též plnili odznak ?PPOV a „Buď fit“.

Od 15.12. se v sokolovně opravuje elektrická instalace. Podnik, který opravu provádí pracuje se zpožděním a oprava má být dokončena až na konci měsíce února 1976.

Zpět

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode