Judo - jemná cesta

1978

 Hned na začátku roku jsme měli výroční schůzi oddílu. Na této schůzi jsme uzavřeli závazky ke 30. výročí sjednocení tělovýchovy a schválili jsme plán činnosti n celý rok. Již 4. února se konal v Odolené Vodě KP mužů jednotlivců, zde J. Budil a P. Hartman vybojovali 2. místa a A. Růžička 3. místo.

9. února splnil K. Mizera svůj závazek na dárce krve.

Pod vedením K. Mizery se 11.2. zúčastnili mladší žáci turnaje žáků v Mladé Boleslavi, kde L. Sklenička a J. Vodňanský získali 2. místo a L. Roll skončil třetí. Ve stejném dni startovalo Družstvo dorostenců v Kralupech a skončilo třetí.

O týden později na soutěži minižáků v Kralupech skončil J. Větrovský a ?. Pondělíček na 3. místě.

4. března jsme uspořádali soutěž v dorostu ke 30. výročí Února. Na přípravě této soutěže jsme odpracovali 44 hodin. V Šula v domácím prostředí ve své váze zvítězil a v absolutní soutěži skončil druhý.

Na první brigádě tohoto roku odpracovali Budil, Mizera, Hartman, Dvořák, Beránek a Kuta 60 hodin na splnění svého závazku.

8. dubna se na Kladně konalo první kolo KP mužů družstev. Vzhledem k tomu, že naše družstvo startovalo pouze ve čtyřech, ani jednou nezvítězili, i když J. Budil a A. Růžička všechna svá utkání vyhráli.

U příležitosti Dne dětí jsme uspořádali 1. ročník VC Slaného mladších a starších žáků. Zúčastnilo se ho 160 závodníků z 11 oddílů. V této velmi silné konkurenci získal L. Sklenička 2. aj. Vodňanský 3. místo. Po skončení této soutěže jsme vyslechli mnoho pochval. Bylo vidět, že 105 hodin věnovaných přípravě této soutěže jsme neproflákali.

Jako každý rok i letos se valná většina judistů zúčastnila oslav 1. máje. V odpoledním programu v letním kině předvedli V. Šula a I. Kuta ukázky juda a sebeobrany.

Od 21. – 28. 5. se zúčastnil J. Budil školení rozhodčích II. třídy v Klánovicích. Závěrečné zkoušky složil výtečně a ještě stihl složit zkoušky na mistra juda – I. stupně (1. Dan).

O prázdninách, jako obvykle, byla sokolovna zavřená a my trávili dva měsíce prázdnin. Po skončení prázdnin se dostavil útlum všech závodníků, který se nepodařilo trenérům do konce roku odstranit. Byli jsme ještě na několika soutěžích (Zeleneč, Mělník, Praha), ale žádného lepšího umístění jsme nedosáhli.

Všichni členové našeho oddílu se zapojili do plnění závazku na letošní rok a tím i do splnění všech podmínek na obhájení titulu „Vzorný oddíl ČTO I. stupně“.

Stojí ještě za zmínku naše účast na soutěži PMEZ v judu. Jako diváci jsme povzbuzovali naše kamarády z oddílu Slavie VŠ Praha, kteří se nám odměnili velice dobrými a kvalitními výkony a soutěž vyhráli. Jistě se v mnohých mladých judistech probudila touha dostat se jednou mezi elitu ČS a evropského juda.

Rok 1978 končí, co dodat – jako oddíl jsem splnili a překročili všechny závazky, které jsme si dali. Jako závodníci mnozí nedokázali prodat to, co se v trénincích naučili. Co je však hlavní? I nadále se udržela dobrá parta, která je schopna překonat spoustu překážek a dosahnout vyšších cílů.

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode